Kadra
Rada programowa

Anna Łojek
Menedżer, przedsiębiorca z branży nieruchomościAnna Łojek
Menedżer, przedsiębiorca z branży nieruchomości
Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, zakończonych uzyskaniem państwowej licencji zarządcy nieruchomości. W pierwszych latach kariery zawodowej zdobywała doświadczenie w dziedzinie marketingu, od ponad 10 lat związana jest z rynkiem nieruchomości. Pełniła funkcję Dyrektora Spółki Tempo, administrującej i zarządzającej wieloma prestiżowymi osiedlami i budynkami mieszkalnymi m.in. gdyńskim Sea Towers. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą w obszarze konserwacji bieżącej nieruchomości – Advanso Obsługa Techniczna. Jest również prezesem spółki Reparo, świadczącej specjalistyczne usługi utrzymania technicznego nieruchomości.
Ze studiów wyniosła zamiłowanie do filozofii Total Quality Management, doświadczenie zawodowe nauczyło ją otwartości do wprowadzania zmian i innowacyjności, a życie codzienne – bardzo dobrej organizacji czasu (jest żoną i mamą piątki dzieci). Zainteresowania: architektura i malarstwo, powieści historyczne, teologia, koszykówka, crossfit.
Motto życiowe: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” Jan Paweł II

Agnieszka Kowalkowska
Nauczyciel akademicki, tutor, coach, trener, wieleopcji.plAgnieszka Kowalkowska
Nauczyciel akademicki, tutor, coach, trener, wieleopcji.pl
Pracuje na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (dr hab. nauk biologicznych, profesor UG). Naukowo zajmuje się badaniem kwiatów storczyków, głównie tropikalnych. Prowadzi zajęcia laboratoryjne z biologii komórki i fotografii naukowej. Efektem udziału w kursach i szkoleniach na styku nauki i biznesu jest wykładanie "Podstaw przedsiębiorczości" na kierunkach biologicznych. Promotorka prac licencjackich, magisterskich i doktorskich. Ekspert w Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu na Uniwersytecie Gdańskim.
Lubi podróżować, fotografować, spacerować z psem. Jej motto: "jak nie drzwiami, to oknem..." - czyli trzeba zawsze spojrzeć z różnej perspektywy i poszukać kreatywnego rozwiązania. W tutoringu może pomóc w zastanowieniu się nad wyborem ścieżki zawodowej, realizacją marzeń oraz organizacją zadań w czasie.
Tutoring

Paulina Gorska
HR Business PartnerPaulina Gorska
HR Business Partner
Od 20 lat wpiera biznes w zakresie zarzadzania ludźmi. W tym czasie, w różnych rolach (od headhuntera na Filipinach, przez koordynatora HR do szefa HR na Europę środkowo-wschodnią w holenderskiej korporacji) odpowiedzialna za budowanie strategii zaangażowania pracowników, działania wspierające kulturę innowacyjną, design i wdrożenie wraz z Fundacją „Perspektywy” pionierskiego programu Stypendia dla dziewczyn. Ekspert w zakresie rozwoju umiejętności, certyfikowany trener biznesu, aktualnie pracuje z menedżerami i liderami w Intel.
Ceniona przez współpracowników za otwartość na wyzwania, szczerość, myślenie poza schematami i wiarę w to, ze się uda Szklankę zawsze widzi do połowy pełną, a współpracę z ludźmi buduje na ich silnych stronach i dobru, które każdy z nas w sobie ma.
Żona Kuby, mama Zosi, Antka, Maksa, Franka i Stasia. Kocha pływanie, narty wodne i zjazdowe, wakacje najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi na Kaszubach, choć od czasu do czasu lubi też zobaczyć daleki i egzotyczny świat. Siłę czerpie z Bożej łaski, baterie ładuje na rekolekcjach w ciszy, a jej autorytetami duchowymi są Sw. Franciszek, Sw. Ignacy i Sw. Rita.

Katarzyna Glinka
Zastępca głównego księgowego w Omida GroupKatarzyna Glinka
Zastępca głównego księgowego w Omida Group
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Ekonomicznego na kierunku Transport i Spedycja oraz Bankowość i Finanse Międzynarodowe. Dwa różne kierunki, które pomagają w codziennej pracy. Swoją wiedzę pogłębiała również na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania, gdzie zdobyła Certyfikat Księgowy. Kariera zawodowa od początku związana z branżą Transport Spedycja Logistyka w działach finansowych, w których była specjalistką ds. kadr, podatków i księgowości zarządczej. Od 2012 zastępca Głównego Księgowego w Omida Group. Swoją przyszłość wiąże z podatkami.
W zdrowym ciele zdrowy duch, więc uprawia regularnie sport - głównie crossfit i bieganie. Każdą wolną chwilę poświęca na czytanie książek oraz aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Lubi dobrą kuchnię.
Prywatnie spełniona żona Bartłomieja i matka trójki dzieci. Uważa, że wszystko w życiu ma swoje miejsce i czas, dlatego warto żyć pełnią życia.

Barbara Jacaszek
Konserwator Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, Projektant wnętrz, KolorystaBarbara Jacaszek
Konserwator Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, Projektant wnętrz, Kolorysta
Absolwentka Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Jako dodatkowy fakultet wybrała Ochronę Dóbr Kultury na UMK w Toruniu. Prace konserwatorskie prowadziła w kościołach w Polsce i na Ukrainie. Przez wiele lat interesowała się zagadnieniami technik malarskich i koloru, m.in. w obrazach mistrzów holenderskich XVII i XVIII w. malując ich kopie. Poprzez doświadczenie jakie zdobyła w pracy konserwatora, obserwację przyrody oraz dzięki rodzicom, którzy pokazali jej czym jest piękno i harmonia, zawodowo zaczęła zajmować się zależnościami barw i ich wpływem na nasze samopoczucie.
To co najbardziej dla niej wartościowe to codzienność z Mężem i trójką dzieci. Siłę dał jej dom rodzinny, praca nad sobą i dziećmi, przyjaźń, harcerstwo...
Jej pasją jest Życie.
Interesuje się Duchowością Ignacjańską.
Wybiera rozwiązania poza schematami.
Lubi budzić siebie i innych do życia wewnętrznego.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci (2 chłopców i 1 córka).

Anna Juniewicz-Kieda
Pedagog, socjoterapeutaAnna Juniewicz-Kieda
Pedagog, socjoterapeuta
Z wykształcenia jest pedagogiem, oligofrenopedagogiem, socjoterapeutą oraz terapeutą I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ma bogate doświadczenie zawodowe, pracowała w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku oraz w placówkach edukacyjnych, pełniąc rolę pedagoga oraz wicedyrektora szkoły. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, dorosłymi, a także w pracy z rodziną. Dużo satysfakcji czerpie z pracy zawodowej, szczególnie podczas prowadzenia warsztatów z kreatywnego myślenia i rozwijania umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży. Jest biegłym sądowym z zakresu pedagogiki Sądu Okręgowego w Gdańsku. W Sądzie Okręgowym w Gdańsku zajmuje się diagnozą pedagogiczną w sprawach rodzinnych.
W wolnym czasie lubi spacery z najbliższymi, bez względu na pogodę. Uwielbia czytać książki i słuchać muzyki, głównie chillout. Lubi podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi. Chętnie spędza czas z rodziną, spotykając się z przyjaciółmi i rozmawiając z nimi. Lubi dobrą kawę.
Gdy w życiu zdarzają się jej trudne momenty, siłę znajduje w rodzinie, w przyjaciołach, w Bogu, ale też w sobie i w miłości, którą dzieli się z bliźnimi. Dzieli się też z ludźmi swoimi doświadczeniami i potrafi być dla ludzi – bez względu na to, czy to dziecko, nastolatek czy dorosły – wsparciem. Udziela wskazówek, podpowiada, co można zrobić, jak postąpić, ale nigdy nie narzuca swoich rad i nie wymaga, by z nich skorzystać.
Prywatnie szczęśliwa żona Arka, mama 18-letniego Janka, 11-letniej Hani i 7-letniej Marysi. Kochająca, troskliwa, serdeczna, życzliwa, pełna dobrej energii, pogodna i uśmiechnięta.

Marta Anzelewicz
Lekarz w trakcie specjalizacji z neurologiiMarta Anzelewicz
Lekarz w trakcie specjalizacji z neurologii
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z Neurologii.
Uwielbia wszelkie formy aktywnego wypoczynku, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wtedy miewa najlepsze pomysły :-)
Dużą radością są dla niej spotkania z przyjaciółmi, układanki logiczne i gry planszowe.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama trzech córek.
Podobna do biblijnej Marty, zatroskanej o dom i doczesność, marzy aby częściej wcielać się w postać Marii.

Izabela Kapuścińska
Dekorator wnętrz, Prezes zarządu spółki KI-Homes Sp. z o.o.Izabela Kapuścińska
Dekorator wnętrz, Prezes zarządu spółki KI-Homes Sp. z o.o.
Z wykształcenia matematyk i teolog, od 20 lat z powodzeniem urządza mieszkania i domy. Interesuje ją przestrzeń jako Dom zarówno w jego aspekcie ergonomicznym jak i estetycznym. Stara się tworzyć przestrzenie dla konkretnych osób i rodzin, biorąc pod uwagę ich zwyczaje i upodobania, starając się pomóc im odkryć ich własny styl tak, aby powstałe wnętrza były nie tylko piękne ale i osobiste.
Jako współwłaścicielka firmy KI-Homes łączy role dekoratora i inwestora dając nowe życie starym, często zaniedbanym, Gdańskim nieruchomościom.
Prywatnie od ponad 20 lat dzieli życie z mężem, Marcinem i wychowuje dwie, wchodzące już dzisiaj w dorosłość, córki: Helenę i Katarzynę oraz dwóch nastoletnich synów: Maksymiliana i Aleksandra.
Odpoczywa gimnastykując umysł w rozgrywkach brydżowych i próbując okiełznać, żyjący własnym życiem ogród.

Aleksandra Banach-Szczyrba
Absolwentka Wydziału Lekarskego Akademii Medycznej w Gdańsku, od 6 lat lekarz specjalista chorób oczu.Aleksandra Banach-Szczyrba
Absolwentka Wydziału Lekarskego Akademii Medycznej w Gdańsku, od 6 lat lekarz specjalista chorób oczu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu św.Wojciecha na gdańskiej Zaspie. W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i zachowawczym leczeniem chorób oczu u dorosłych.
Prywatnie od 15 lat szczęśliwa żona zapracowanego lekarza neurologa, mama 13-letniej Marysi, 11- letniego Mikołaja i 8-letniego Maksymiliana.
W pracy sumiennie wykonuje swoje obowiązki zawodowe, w domu kochająca ale i wymagająca mama; dzieci uczy szacunku do drugiego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby, systematyczności w wykonywaniu obowiązków, stawiania sobie wysokich wymagań, życia w zgodzie z własnym sumieniem.
Wolny czas lubi spędzać w domowym zaciszu, czytając kryminały lub oglądając po raz kolejny ulubione filmy.

Katarzyna Szemro
Ekspert komunikacji, pasjonatka zdrowego trybu życiaKatarzyna Szemro
Ekspert komunikacji, pasjonatka zdrowego trybu życia
Od ponad 20 lat aktywna w biznesie międzynarodowym. Doświadczenie zdobywała w sprzedaży i zarządzaniu relacjami w znanej korporacji w Holandii, gdzie spędziła 10 lat po ukończeniu studiów ekonomicznych w Sopocie.
Potem przez 12 lat od zera współtworzyła firmę IT w Gdańsku, gdzie wyspecjalizowała się w komunikacji i employer brandingu. Przez ostatnie 2 lata swojej kariery kierowała działem komunikacji globalnej w firmie Aspire Systems.
Od 2017 roku jest prezesem klubu triathlonowego dla młodzieży, gdyż sama jest pasjonatką zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej i chce inspirować młodzież w tym właśnie kierunku.
Kasia lubi nieszablonowe przedsięwzięcia, lubi być w ruchu – nie tylko sportowo, ale również intelektualnie. Rozwój osobisty i współtworzenie dobrego środowiska wokół niej to jej motywatory działania. Uważa, że trzeba mieć cele, ale to nie osiąganie celów jest najważniejsze, tylko proces dochodzenia do nich. Szczęśliwy człowiek to taki, który świadomie idzie drogą swojego życia, czerpiąc po drodze maksimum nauki z doświadczeń i dzieląc się nią z innymi.
Siłę czerpie z rodziny, medytacji (lub, jak ktoś woli – modlitwy), sportu i bliskich relacji. Żona Petera – Holendra, który 14 lat temu razem z nią i ich 3 (już teraz dorastających) synów zdecydował się na skok na głęboką wodę – wyjazd z Holandii do Polski i założenie własnej firmy.

Joanna Szlązak
Muzyk, skrzypaczka, nauczycielka oraz trenerka komunikacji i empatii z wieloletnim doświadczeniem.Joanna Szlązak
Muzyk, skrzypaczka, nauczycielka oraz trenerka komunikacji i empatii z wieloletnim doświadczeniem.
Prywatnie żona i mama Hani i Janka.
Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Warszawie oraz Studium Mediacji. Jako skrzypaczka współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, orkiestrą Les Solistes Francais w Lille we Francji, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Orkiestrą Miasta Pruszcz Gdański, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie współtworzyła zespół grający muzykę portugalską Fado. Już na studiach podjęła pracę jako nauczyciel - wspieranie innych w rozwoju stało się jej misją. Po ukończeniu szkoły trenerów komunikacji założyła firmę szkoleniową, prowadziła warsztaty, sesje indywidualne, szkolenia oraz otwarte spotkania Empatii Cafe. Obecnie pracuje w Centrum Muzycznym Virtuo, gdzie pomaga odkrywać ukryte talenty.
Przez życie prowadzą ją dwa zdania:
"Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby się nimi posłużyć i latać",
"Bądź tą zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie".

Maria Spychała
Psychoterapeutka, psycholog, pracuje w nurcie psychoanalitycznym, prowadzi terapie indywidualną i terapię par.Maria Spychała
Psychoterapeutka, psycholog, pracuje w nurcie psychoanalitycznym, prowadzi terapie indywidualną i terapię par.
W terapii towarzyszy w sięganiu pod powierzchnie tego co wydaje się oczywiste. Zachęca do wyprawy w głąb siebie, rozeznawaniu się w emocjach, historii własnego życia, odkrywaniu nieświadomego. A wszystko po to, żeby odkrywać co najlepiej pomaga rozwijać wewnętrzny potencjał.
Wiele lat związana była również z biznesem pracując jako Dyrektor Personalny, a następnie jako Trener i Coach. Tworzyła i realizowała programy wspierające pracowników w rozwoju kompetencji społecznych i menadżerskich.
Uwielbia podróżować, kocha góry. Wolny czas spędza na spacerach i spotkaniach z przyjaciółmi. Prywatnie od blisko 20 lat żona, mama dwóch nastoletnich synów Szymona i Łukasza.

Aleksandra Dąbrowska-Sadecka
Nauczyciel, tutor, terapeuta pedagogiczny.Aleksandra Dąbrowska-Sadecka
Nauczyciel, tutor, terapeuta pedagogiczny.
Z wykształcenia logopeda, nauczyciel języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny, tutor i niebawem psycholog. Na codzień nauczyciel i tutor. Entuzjastka budowania solidnych relacji, opartych na zaufaniu i otwartości. Praktykująca krytyczne myślenie, kreatywność, trening uważności i ciągle zwiększanie swojej samoświadomości.
Wychodzi z założenia, ze nigdy nie jest za późno na otwarty dialog z samym sobą, nazwanie potrzeb i określenie celu działania. Najwiecej satysfakcji czerpie z pracy z młodzieżą podczas zajęć indywidualnych lub warsztatów skierowanych na ich potrzeby.
Nie wyobraża sobie dnia bez spaceru i wakacji bez pieszych wędrówek.

Małgorzata Grela
Matematyk i FilozofMałgorzata Grela
Matematyk i Filozof
Ukończyła matematykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie pracuje jako analityk danych. Ostatnie lata spędziła we Włoszech i obroniła pracę magisterską z Filozofii na Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie na temat sprawności intelektualnych. Pasjonuje ją zagadnienie procesu ludzkiego poznania oraz możliwości doskonalenia go.
Uwielbia jogging, literaturę rosyjską oraz piesze wycieczki. Od wielu lat aktywnie zaangażowana w pracę społeczną oraz edukacyjną z młodzieżą, chętnie podejmuje się nowych wyzwań, a także cieszy się z możliwości by motywować i wspierać w tym innych. Wierzy w siłę, jaką posiadają głębokie przekonania w kształtowaniu naszego życia oraz w ogromne bogactwo, które kryje się w każdej osobie.

Natalia Lewandowska
HR Manager, CoachNatalia Lewandowska
HR Manager, Coach
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Od 20 lat związana z obszarem HR w różnych jego wymiarach: jako coach, trener, konsultant, BHR Partner czy też HR Manager.
Od 15 lat związana z branżą IT, od 8 lat pracuje w Intelu, gdzie wspiera rozwój organizacji i liderów oraz ma przyjemność obserwować, jak zmienia się praca w globalnym, szybko zmieniającym się świecie.
Lubi podróżować, poznawać ludzi i kultury, pracować w ogrodzie, doceniać piękno codzienności.
Wielokrotnie przekonała się, że w słowach Jima Rohn’a jest wiele racji. “Zazwyczaj ludzie przeceniają to, co mogą zrobić w ciągu roku, a nie doceniają tego, co mogą osiągnąć w ciągu dziesięciu lat.”
W tutoringu może pomóc w poznaniu swoich mocnych stron oraz zainteresowań, nazwaniu swoich marzeń oraz przekłuciu ich na konkretne działania oraz ścieżkę zawodową.

Caroline Samp
Absolwentka studiów ekonomicznych oraz zarządzania ze specjalizacją w nowych technologiach.Caroline Samp
Absolwentka studiów ekonomicznych oraz zarządzania ze specjalizacją w nowych technologiach.
Obecnie pracuje jako kierownik projektu i współpracuje z klientami zagranicznymi. Urodziła się w Niemczech i dorastała dwujęzycznie przez co się rozwijała jej pasja do języków obcych. Studiowała na uczelniach w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Polsce.
Uwielbia aktywne spędzanie czasu na siatkówce (plażowej), badmintonie, fitnessie, tańcu i pieszych wędrówkach. W wolnym czasie rozwija swoje umiejętności kulinarne oraz kreatywne i lubi spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i na wolontariacie.
Wierzy w moc wolontariatu, który uzdalnia człowieka do bezinteresownego daru z siebie, a równocześnie wzbogaca jego osobisty rozwój.

Irena Moszczyńska-Janicka
Nauczyciel akademicki, anglistka, tutorIrena Moszczyńska-Janicka
Nauczyciel akademicki, anglistka, tutor
Absolwentka filologii angielskiej UG i Studiów Podyplomowych Public Relations (Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW, Fundacja Centrum Prywatyzacji).
Uczy języka angielskiego specjalistycznego od dwóch dekad, obecnie w CJO UG. Interesuje ją wpływ języka na to jak spostrzegamy świat wokół nas, neurodydaktyka i wpływ relacji na naukę nie tylko języka obcego.
Lubi gotować i piec ciasta. W pędzącym świecie znajduje spokój robiąc koce na drutach dla przyjaciół.

Małgorzata Mazurek
MenedżerMałgorzata Mazurek
Menedżer
Żona z 22 letnim stażem oraz mama. Doświadczenie zawodowe zdobyła za granica mieszkając tam od roku 1989 aż do 2021. Firma Ferrero od której zaczęła się jej kariera zawodowa, dostarczyła praktycznego przygotowania na studia MBA (marketing i zarzadzanie kadrami we Frankfurcie nad Menem). Podczas studiów pracowała w Deutsche Banku, a po zdobyciu tytułu magistra rozpoczęła pełnoetatową pracę w dziale kadr i płac amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Fidelity. Po pięciu latach nastąpiła przeprowadzka do placówki firmy w Luksemburgu, a następnie zmiana pracy na Franklin Templeton, gdzie Małgorzata przez 15 lat przebyła ścieżkę od seniora specjalisty do seniora managera zarządzającego zespołem płac na całym obszarze Europy, ścisłe współpracując z zespołami na całym świecie.
Chętnie dzieli się z innymi doświadczeniem zmian i przechodzeniem przez różne zawodowe i życiowe etapy. Jej motto brzmi: „Gdy jedne drzwi przed tobą się zamykają, to już otwarte są inne, trzeba je tylko odszukać”. Zmiany, które nie są przypadkami, otwierają nowe możliwości.
Przyjaciele

Małgorzata Balwicka – Szczyrba
Profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawnyMałgorzata Balwicka – Szczyrba
Profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawny
Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Prawa i Administracji). Autorka ponad licznych publikacji naukowych. Prowadzi wykłady z zakresu prawa cywilnego, seminaria i proseminaria dla studentów i doktorantów UG.
Posiada certyfikat tutora akademickiego, jest członkiem zespołu tutorów na Wydziale Prawa i Administracji UG.
Posiada certyfikat tutora akademickiego, koordynuje zespół tutorów na Wydziale Prawa i Administracji UG, będąc członkiem zespołu tutorów UG. Przy współpracy z Uniwersytetem w Groningen (Holandia) bierze udział w projekcie "Mistrzowie Dydaktyki".
Odbyła aplikację radcowską, od 2005 r. wykonuje zawód radcy prawnego, mając doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców energetycznych

Anna Montewka
Lekarz medycyny rodzinnejAnna Montewka
Lekarz medycyny rodzinnej
Od dwunastu lat szczęśliwa żona jednego męża, mama czwórki wesołych dzieci (3.5, 6, 9, 11 lat).
Z wykształcenia lekarz, specjalizujący się w medycynie rodzinnej. Podczas pobytu w Finlandii, który był bardzo dobrą szansą na rozwój zawodowy i rodzinny, ukończyła roczny kurs języka fińskiego, zdała egzamin państwowy i rozpoczęła specjalizację z medycyny rodzinnej w przychodniach i szpitalach metropolii Helsińskiej.
Od dwóch lat ponownie w Polsce. Tu kontynuuje rozwój zawodowy, stale utrzymując kontakty zawodowe z Finlandią. W ten sposób stara się przenosić dobre wzorce pomiędzy obydwoma systemami opieki medycznej.
Podczas pobytu w Finlandii była zaangażowana w uruchomienie i prowadzenie kursów IFFD (International Federation for Family Development) poświęconych małżonkom i rodzicom. Ponadto działała w organizacji polonijnej, skupiającej młode małżeństwa z dziećmi.

Magda Kuropatwińska
Pracownik samorządowy, absolwentka filozofiiMagda Kuropatwińska
Pracownik samorządowy, absolwentka filozofii
Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku filozofia nauczycielska oraz podyplomowych studiów na Politechnice Gdańskiej na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.
Od ponad 13 lat pracuje w Kancelarii Sejmiku Województwa Pomorskiego w Urzędzie Marszałkowskim przy wspieraniu funkcjonowania regionalnego parlamentu. Jest odpowiedzialna za organizację pracy Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej Sejmiku Województwa Pomorskiego, których członkami są radni wojewódzcy wybierani w wyborach powszechnych. Odpowiedzialna za wydawanie cyklicznej publikacji „Samorząd Pomorza. Zeszyty problemowe” w której do tej pory swój głos zabrali m.in. senatorowie, posłowie, dotychczasowi marszałkowie i radni ziemi pomorskiej różnych stron politycznych.
Prywatnie żona Jacka oraz mama Franka i Mikołaja. Zainteresowana polityką, muzyką, ale przede wszystkim książkami. Wielbicielka wędrówek górskich i tych w głąb siebie. Rzeczniczka szukania „złotego środka” we wszelkich aspektach życia.

Anna Jaśkiewicz
Dr chemii, managerAnna Jaśkiewicz
Dr chemii, manager
Zapytana o pasje, odpowiada, rodzina, dom i narty. Z wykształcenia dr chemii, wieloletni nauczyciel akademicki na Wydziale Chemii UG, obecnie zawodowo poza branżą chemiczną. Swoją pasję nauczycielską realizuje w domu, wspierając dzieci na ich ścieżkach edukacyjnych, a także poprzez aktywne uczestnictwo w życiu szkół, do których uczęszczają. Od rodziców nauczyła się zasady: najważniejsze jest być, a nie mieć, ale także tego, że aby mieć, trzeba uczciwie i solidnie podchodzić do wykonywanych przez siebie obowiązków. Dużo zawdzięcza harcerstwu, które kształtowało ją przez wiele lat. To tam nauczyła się odpowiedzialności, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i służby innym.
Wolne chwile najczęściej przeznacza na dobrą lekturę i sport. Do ulubionych należą rower, marsz, pilates. Jej wielką pasją są góry. Zimą narty, latem piesze wędrówki. Nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół. Prywatnie, żona i matka trójki dzieci.

Begona Herrera
ArchitektBegona Herrera
Architekt
Absolwentka Politechnicznej Katalońskiej UPC w Barcelonie, ukończyła studia Architektury w Specjalizacji Projektowania, Historii i Urbanistyki.
W ostatnich latach studiów przyjechała na praktyki do Gdańska, a roczny staż odbyła na Wydziale Konserwacji Zabytków w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako projektant w znanej krakowskiej Pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak, z którą jest związana do dziś. Obecnie mieszka w Warszawie i zajmuje się architektonicznym projektowaniem wnętrz.
W wolnym czasie wspiera działalność statutową różnych Stowarzyszeń i Fundacji, jej pasją są spotkania z ludźmi i możliwość dzielenia się z innymi - to stąd czerpie życiową siłę twórczą.
Kocha Hiszpanię, a Polska jest jej drugą Ojczyzną.

Katarzyna Łukowicz
Architekt, urbanistaKatarzyna Łukowicz
Architekt, urbanista
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej.
Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinach planowania przestrzennego, urbanistyki, planowania strategicznego oraz zagadnienia ochrony środowiska w planowaniu przestrzennym i strategicznym. W roku 2006 uzyskała uprawnienie urbanistyczne.
Obecnie prowadzi własną firmę zajmującą się planowaniem przestrzennym i systemami informacji przestrzennej. Przy dużych projektach koordynuje pracę interdyscyplinarnych zespołów, w skład których wchodzą, min.: specjaliści od ochrony przyrody, komunikacji, infrastruktury, demografii oraz rzeczoznawcy. Współpracuje głównie z samorządami. Od 2016 roku jest członkiem Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w gminie Krokowa.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci (2 chłopców i 1 córka).

Katarzyna Tamowicz
Dyrektor Szkoły dla Dziewcząt „Fregata”Katarzyna Tamowicz
Dyrektor Szkoły dla Dziewcząt „Fregata”
Od 6 lat zawodowo związana ze Szkołą dla Dziewcząt Fregata, wcześniej zajmowała się przede wszystkim projektowaniem systemów informacji. Poza tym pracowała jako mentor w programach "Mentoring kobiet w biznesie", laureatka Darboven Idee Grant 2008 za najlepszy pomysł na biznes. Od 2010 roku członek Rady Konsultacyjnej Wydziału Zarządzania Politechniki Gdańskiej.
Mężatka, mama trzech córek. Zainteresowania: człowiek a technologie informacyjne; jakość relacji a efektywność organizacji; big data oraz business intelligence; efektywność edukacji zróżnicowanej ze względu na płeć; zarządzanie przez wartości. Biegle posługuje się językami: angielskim, niemieckim i francuskim.

Anna Skowron
Z wykształcenia a także z zamiłowania fizjoterapeuta, której praca stała się pasjąAnna Skowron
Z wykształcenia a także z zamiłowania fizjoterapeuta, której praca stała się pasją
Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, aktualnie w trakcie 4 letnich studiów podyplomowych z Medycyny Osteopatycznej na Ostepathie Schule Detschland.
Prowadzi Gabinet Rehabilitacji Medycznej, który w 2009r. uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu 6.2 PO KL., współpracuje z CM LuxMed.
Przez 8 lat związana z Regionalnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej. Specjalizuje się w zachowawczym leczeniu skolioz idiopatycznych i wad postawy a także w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów obwodowych u dzieci i dorosłych. Uczestniczyła w licznych kongresach, szkoleniach podyplomowych i kursach specjalistycznych.
Terapeuta Metody McKenziego, terapii mięśniowo-powięziowej Anatomy Trains, Fascial Distortial Model, PNF, Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz i wielu innych. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.
Lubi wędrówki po górach, latanie na szybowcach i samolotach.
Żona, mama trójki wspaniałych dzieci w wieku : 8, 10 i 13 lat

Anna Kierbedź
Filolog, tłumaczAnna Kierbedź
Filolog, tłumacz
Absolwentka filologii angielskiej i iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 9 lat wiodła pełną przygód karierę tłumacza medycznego.
Jej mottem życiowym jest „Przeżyj dzień tak, aby pod wieczór świat był dzięki tobie o kropelkę lepszy niż zastałeś go rano”. Kocha czytać, ale naprawdę zakochana jest tylko w jednej książce – Biblii – dzień bez której uważa za dzień stracony. Radość życia czerpie z małych rzeczy – przyrody, muzyki, szklanki dobrej herbaty i rozmów z ludźmi, w których odkrywa Boga.
Wszędzie zabiera swój pojazd zwany limuzyną, poduszkowcem, TIR-em lub niebolotem, choć większość określa go mianem „wózek inwalidzki”.

Ewa Piotrowska
Nauczyciel akademickiEwa Piotrowska
Nauczyciel akademicki
Pracuje jako adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Tematyka jej doktoratu i dalszych prac badawczych związana jest z genetyką człowieka. Ciągle rozwija swój warsztat dydaktyczny – m.in. ukończyła kurs dydaktyki akademickiej dla pracowników i doktorantów UG, odbyła miesięczny staż dydaktyczny na University of Houston Downtown (Teksas, USA) oraz dwutygodniowy kurs tutoringu na University College London (UK).
Interesują ją różne formy wspierania rozwoju człowieka - uczestniczyła w kursach dogoterapii, Original Play i Porozumienia Bez Przemocy. Uwielbia fitness, a od kilku lat razem z mężem trenuje badmintona.

Urszula Siwińska
Architekt, urbanista. Akwarelista, kaligrafista, poszukująca nieustannie sposobów wyrażenia istoty rzeczy.Urszula Siwińska
Architekt, urbanista. Akwarelista, kaligrafista, poszukująca nieustannie sposobów wyrażenia istoty rzeczy.
Od 2000 r. absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, w 2005 r nabyła uprawienia urbanistyczne. Od trzynastu lat prowadzi samodzielną pracownię projektową opracowując projekty dla samorządów z zakresu planowania przestrzennego, ochrony i opieki nad zabytkami, kształtowania krajobrazu gmin. Chętnie podejmuje wyzwania „trudnych projektów” o wcześniej nie przepracowanej tematyce. Najchętniej pracuje na „historycznej tkance” lub na „surowym korzeniu”, gdzie można choć trochę „poszaleć”. Posiada Certyfikat do nauczania kaligrafii i pisma odręcznego oraz uczestniczy w kursach z iluminacji gotyckich, iluminacji inspirowanych XV – wiecznymi włoskimi księgami chóralnymi. Chętnie pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia twórcze z zakresu plastyki, architektury, ceramiki.
Oddaje się malarstwu akwarelowemu , często będącego zderzeniem z liternictwem w kierunku plakatu. W swych pracach podejmuje tematy z życia rodzinnego, próbując uchwycić te kruche, bliskie kobiecemu sercu chwile. Obecnie pracuje nad cyklem jeszcze nie nazwanym, związanym z martyrologią oraz drugim cytującym Biblię. Od dwóch lat rozmiłowana w kaligrafii i iluminacjach gotyckich, próbuje swych sił spędzając długie godziny nakładając warstwy złoceń i farb. Interesuje się tematami związanymi z nauczaniem dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce, wierząc, że wszystko co umie i wie, będzie mogła wykorzystać w wymarzonej pracy z dziećmi. Szczęśliwa żona Jarka i mama dwóch świetnych synów.

Beata Kowalczyk
Adiunkt w Zakładzie Prawa Rzymskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.Beata Kowalczyk
Adiunkt w Zakładzie Prawa Rzymskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Doktor nauk prawnych, absolwentka studiów podyplomowych „Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami” na Uniwersytecie Gdańskim.
Członek Komisji Dyscyplinarnej I Instancji przy Ministrze Szkolnictwa Wyższego oraz licznych towarzystw naukowych m.in. Society of European Contract Law (SECOLA), Society for Comparative Legal History i Juris Diversitas.
Jej zainteresowania naukowe obejmują badanie wpływu jurysprudencji rzymskiej na kształtowanie się europejskiej kultury prawnej oraz transformacji prawa w perspektywie prawnoporównawczej. W swoich pracach bada także rozwój ochrony prewencyjnej w różnych systemach prawnych i publicznoprawne ograniczenia prawa własności w szczególności w obszarze ochrony zabytków. Jest autorką licznych publikacji naukowych w tym monografii, komentarza do kodeksu cywilnego, artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych oraz uczestnikiem wielu szkoleń, konferencji oraz kongresów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Prowadzi wykłady z prawa cywilnego, ćwiczenia z prawa rzymskiego oraz seminaria z prawa nieruchomości.
Uczestniczka staży badawczych w Leopold-Wenger-Institut für Rechtsgeschichte, Ludwig-Maximilians Univerität München, co pozwoliło doświadczyć profesjonalnego podejścia do badań naukowych, poszerzyć horyzonty naukowe oraz poznać wiele ciekawych osobowości.
Pomysłodawca i koordynator Forum Młodych Romanistów, a także współorganizator wielu konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Sprawuje opiekę naukową, w charakterze promotora pomocniczego doktoratów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie, w ramach seminarium doktorskiego prof. zw. dr hab. Bronisława Sitka.
Wymaga od siebie oraz innych, stałego doskonalenia się oraz poszerzanie swojej wiedzy (nie tylko merytorycznej). Potrafi zarządzać zespołem, pobudzać do działania, jest odporna na stres i działanie pod presją czasu.
Jej motto życiowe to: Bóg istnieje naprawdę, dlatego nie ma rzeczy niemożliwych. Prywatnie szczęśliwa żona, matka syna i córki, miłośniczka jazdy na nartach, włoskiej kuchni, podróżowania i książek w każdej ilości.

Katarzyna Ważna
Muzyk, wokalistka, nauczyciel muzykiKatarzyna Ważna
Muzyk, wokalistka, nauczyciel muzyki
Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Politechniki Gdańskiej – Wydział Zarządzania i Ekonomii.
Obecnie odnajduje się w roli nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej Lokomotywa w Sopocie, gdzie przybliża uczniom niezwykły świat dźwięków przez wspólny śpiew, grę na instrumentach, słuchanie muzyki. Dodatkowo rozwija swoje zainteresowanie głosem ludzkim uczęszczając na podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim.
Jej pasją jest nieustanny rozwój.
Lubi aktywny odpoczynek: pływanie, siłownię, jazdę na rowerze, taniec.
Przyjemność sprawia jej też gotowanie dla przyjaciół i ukochanego męża Jakuba.

Sylwia Nitkowska
Mediator, filolog, tutorSylwia Nitkowska
Mediator, filolog, tutor
Słowo jest jej pasją. Uważa, że słowa mają „ciężar gatunkowy”, mogą dać siłę, ale też zniszczenie, od ich precyzji zależą relacje.
Została więc absolwentką filologii klasycznej i polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Prawie „zamieszkała” w teatrze i kinie. Na swoim koncie ma kilka tysięcy obejrzanych filmów. Na szczęście „cud niepamięci” sprawia, że może ponownie oglądać już raz obejrzane obrazy.
Została także mediatorem sądowym i pozasądowym, a także certyfikowanym tutorem. Mediuje w szkole, a od niedawna także poza nią.
Swoją działalność zawodową związała ze szkołą. Obecnie pełni funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej Lokomotywa w Sopocie. Koordynuje działania tutorskie, współtworzy Klub Mediatora. Nauczyła się, że samodzielna nauka jest możliwa, o ile jest naznaczona wolnością, dlatego w szkole wprowadza edukację bez ocen. Uważa też, że nauczyciel jest tylko przewodnikiem, uczeń, o ile mu się ufa, potrafi samodzielnie zdobywać wiedzę. Lubi zadawać uczniom pytania otwarte, mobilizując ich do twórczego, krytycznego myślenia. Uważa, że w życiu wszystko ma swój czas.
Jest wdzięczna za wiarę, życie. Czuje się obdarowana, bo ludzie, których spotyka są wspaniali i motywują ją do rozwoju.
Harcerstwo, z którego wyrosła, zaszczepiło w niej miłość do przyrody. Pasjami chodzi po górach, jeździ na snowboardzie, a w kajaku czuje się jak w domu. Wszystko ma jednak smak, kiedy przeżywa to z mężem Robertem i pięciorgiem dzieci: Martyną, Ksenią, Idą, Klarą i Jeremiaszem.
Rozmowy z dorosłymi córkami pobudzają ją do nieustannego myślenia o życiu i jego nieoczywistości.
Jej mottem są słowa Amosa Oza: „Nikt nie wie nic o nikim”.

Justyna Gołowacz
Nauczyciel gry na skrzypcach, muzyk, oligofrenopedagog i terapeutaJustyna Gołowacz
Nauczyciel gry na skrzypcach, muzyk, oligofrenopedagog i terapeuta
Absolwentka Akademi Muzycznej w Gdańsku- wydział instrumentalny. Jako skrzypaczka wspolpracowala z Filharmonią Baltycką, Cappellą Gedanensis oraz z wieloma zespołami kameralnymi.
Koncertujac na statkach pasazerskich przez 4 lata zwiedzała świat poznając inne kraje, ich kultury i ludzi. Z podroży tych wyniosła przekonanie, że w życiu wszystko jest możliwe jeśli się tego wystarczająco mocno pragnie i odważnie podaża za marzeniami.
Oprócz muzyki jej wielką pasją jest praca z dziećmi. Ukonczyla Kurs Oligofrnopedagogiki oraz studia podyplomowe z zakresu logorytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracowała jako nauczyciel – terapeuta w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Gdańsku z dziećmi o różnym stopniu niepełnosprawnosci.
W 2006 roku zamieszkała w Londynie, gdzie wyspecjalizowała sie w terapii ABA skierowanej do dzieci z trudnymi zachowaniami i autyzmem. Pracowała jako indywidualny terapeuta dzieci z autyzmem.
Była wspołtwórcą, nauczycielem a następnie dyrektorem zarządzającym szkoły “Cantabile” - pierwszej polskiej szkoły muzycznej o profilu katolickim, działajacej przy jednej z polskich parafii w Londynie.
Niedawno wrociła do kraju aby wraz z meżem zrealizować kolejne marzenie - stworzyć rodzinny dom dziecka. Obecnie w trakcie kursu kwalifikacyjnego na rodzinę zastepczą, cieszy się każdą chwilą spedzaną ze swoimi ukochanymi: mężem i 4 letnim synem Jankiem.

Małgorzata Aftańska
Doświadczony pedagog z dużą empatią i wrodzoną wrażliwością. Świetnie słucha i znakomicie wspiera osoby dookoła siebie.Małgorzata Aftańska
Doświadczony pedagog z dużą empatią i wrodzoną wrażliwością. Świetnie słucha i znakomicie wspiera osoby dookoła siebie.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, specjalistka odnowy biologicznej, fizjoterapii i oligofrenopedagogiki. Ukończyła także prestiżową szkołę tańca ludowego prowadzoną przez Ministerstwo Kultury RP. Uzyskała certyfikat tutorski 2.st. (Fundacja Kolegium Tutorów).
Przez 17 lat pracowała w II LO w Sopocie jako nauczyciel wychowania fizycznego. Dodatkowo spełniała się jako wychowawca, instruktor tańca oraz animator na koloniach/obozach z dziećmi i młodzieżą. Współorganizatorka półkolonii „Aktywny Uniwerek”. Autorka i realizatorka projektu "Twórczość na zdrowie" cyklu warsztatów dla dzieci - grantu przyznanego przez Urząd Miejski w Gdańsku w ramach Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata.
Obecnie pracuje jako wykładowca w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego.
Jej pasją jest podróżowanie oraz narciarstwo. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.

Anna Dzienisz Lisakowska
Przedsiębiorca, Mediator, PrawnikAnna Dzienisz Lisakowska
Przedsiębiorca, Mediator, Prawnik
Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę. Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.
Winston Churchill
Absolwentka III LO w Gdyni z wykładowym angielskim i Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplomowany mediator w zakresie prawa międzynarodowego, uprawnienia zdobyte w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, natomiast w zakresie prawa morskiego i prawa pracy w Pomorskim Centrum Arbitażu i Mediacji. Uczestniczka World Economic Forum Geneva, Warsaw Economic Hub, European Advisory Board Mini Conference - CPR.
Od ponad 10 lat związana z branża spożywczą i eko żywnością premium. Prowadzi wraz z mężem kultową Restauracji Gryfon w Jastarni.
Mama Fryderyka, Bernadety i Honoraty, właścicielka kota Bemola i owczarka belgijskiego Cynamona. Szczęśliwa Żona i Królowa swojego prywatnego Męża :).
Bieganie, kitesurfing i windsurfing to wyzwania, które stały się pasją i dopełnieniem intensywnego życia.