Program Projektu the Avenue

W oparciu o „7 nawyków skutecznego działania” S.Coveya

1. PROAKTYWNOŚĆ - Jak brać sprawy w swoje ręce?

Wszystkie zmiany w mają początek w tobie samej.

Ludzie proaktywni opierają swoje wybory na wartościach. Nie mogą kontrolować wszystkiego co im się przydarza, ale mogą i chcą kontrolować swoje reakcje. Dzięki temu koncentrujemy się na właściwych rzeczach i bierzemy odpowiedzialność za swoje życie.

2. CEL DZIAŁANIA

Cokolwiek robisz, określasz przy tym cel działania, nawet gdy są to szkolne projekty, wypieki kulinarne czy impreza urodzinowa. Pytanie: gdzie i kim chciałabyś być za rok, 2, 3 lata? Czy jesteś gotowa na uporządkowane wybieganie myślami w przyszłość i realizację marzeń?

Warto podejmować nowe wyzwania i przełamywać bariery wierząc we własne możliwości.

3. RZECZY WAŻNE I WAŻNIEJSZE - Jak budować finansową niezależność?

Im lepiej się zorganizujesz, tym więcej masz czasu i efektywniej działasz.

Jeśli potrafisz przezwyciężyć swoje lenistwo i słabości, stawisz im czoło, możesz zwyciężyć – ćwicz siłę woli, także w zakresie finansów. Nie na wszystkie wydatki możemy sobie pozwolić, a dobre nawyki w oszczędzaniu pieniędzy przydadzą się na całe życie.

4. METODA WIN - WIN - Czy amerykańskie pomysły sprawdzą się u nas?

Skoro podstawowym budulcem naszego życia są relacje z ludźmi, warto je odpowiednio kształtować nie skupiając się na błędnie rozumianej rywalizacji prowadzącej wprost do poczucia porażki.

Strategia „win-win” opiera się na przekonaniu, że każdy może wygrać, nie odbierając innym; pragniemy, by inni także osiągali sukcesy i to napełnia nas pozytywnymi uczuciami.

5. TRUDNA SZTUKA SŁUCHANIA - Jak budować relacje?

Nawyk słuchania jest kluczem do porozumiewania się z innymi – ludzie otwierają się przed innymi dopiero wówczas, gdy czują, że będą zrozumiani i szanowani. Forma słuchania zmierzająca do rzeczywistego porozumienia to słuchanie empatyczne.

Umiejętność współpracy i nawiązywania relacji w dużym stopniu decyduje o Twoich osobistych sukcesach.

6. DĄŻ DO SYNERGII - Ty też możesz być liderem

Synergia jest wszechobecna, a jednak nie przychodzi sama, jest wynikiem długotrwałego procesu, który zaczyna się od odkrywania bogactwa różnic. Istnieje konkretny plan osiągania synergii, który możesz wdrożyć i wraz z Twoim otoczeniem znaleźć najlepsze rozwiązania.

Lider nie jest po to, by rozkazywać i karać – lider we współczesnym świecie jest dzięki ludziom i dla ludzi. Jego głównym zadaniem jest wskazywanie właściwego kierunku oraz dawanie dobrego przykładu (wiarygodność).

7. CZAS DLA SIEBIE - Serum regeneracyjne na codzień

Trenowanie umysłu poprzez czytanie to piękny i bardzo pożyteczny sposób spędzania czasu, zwłaszcza gdy poszerzasz horyzonty o swoje pasje.

Najlepszym lekiem na chandrę jest śmiech, który pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu, redukuje poziom stresu, relaksuje nasz organizm

Czy masz swój sposób na relaks i odpoczynek?

Uwaga: Przedstawiamy Państwu zarys programu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian tematyki i zakresu prowadzonych zajęć. Ewentualne zmiany nie będą jednak wykraczały poza ramy celów i idei projektu.